google-site-verification=njhIEjiDQzudKl6bHMtQfh08A60qQ4cf_7y73saf7WQ
FAQ iRobot

FAQ - Najczęściej zadawane pytania o roboty iRobot

( podstawowe pierwsze modele)

Zalecamy jednak kontakt osobisty w celu wyjaśnień wielu innych szczegółów 

Jak uruchomić Robota Roomba po raz pierwszy?Przy pierwszym użyciu bez względu na początkowy poziom naładowania akumulatora należy go rozładować poprzez uruchomienie iRobota Roomba w cyklu sprzątania aż do uzyskania czerwonego podświetlenia przycisku CLEAN i samoistnego zatrzymania się, o którym Roomba poinformuje emitując odpowiedni dźwięk. Następnie należy rozpocząć ładowanie robota podłączonego bezpośrednio do zasilacza (z pominięciem stacji dokującej), przez całą noc.

Jak dbać o Robota Roomba?

Sprawdzaj stopień zabrudzenia szczotek i czyść je po każdym sprzątaniu. Opróżniaj pojemnik na brud oraz czyść filtr po każdym sprzątaniu. Robot Roomba zawiera części elektroniczne. Czyść go wyłącznie suchą tkaniną. Wskazane jest pełne naładowanie akumulatora iRobota Roomba przed każdym cyklem sprzątania

 

W jaki sposób sprząta Roomba ?

Roomba jest robotem, który sprząta w odmienny sposób niż większość ludzi, odkurzających swoje podłogi. Roomba używa sztucznej inteligencji, aby skutecznie sprzątać całe podłogi, wokół nóg i pod meblami a także wzdłuż ścian. Roomba oblicza optymalną ścieżkę sprzątania i sama decyduje o sposobie wyboru trybu pracy dla najbardziej efektywnego sprzątania.

  • Ruch spiralny: Roomba wykonuje ruch po spirali.
  • Ruch wzdłuż ścian: Roomba używa tego trybu do wysprzątania całego obwodu pokoju, do omijania mebli i innych przeszkód.
  • Ruch w poprzek pokoju: Roomba przemieszcza się po krzyżujących się liniach prostych pokoju, aby zapewnić pełne pokrycie sprzątanej powierzchni.
  • Czujnik brudu: Kiedy czujnik brudu wykryje większe zanieczyszczenia powierzchniowe, niebieska kontrolka brudu zaświeci się, a Roomba będzie intensywniej sprzątać w tym miejscu.

Roomba posiada opatentowany 3-stopniowy system sprzątający.

Jakie powierzchnie sprząta Roomba?

Dzięki zastosowanej w robocie unikalnej technologii 'iAdapt' Roomba automatycznie dostosowuje się do różnych typów podłóg. Technologia' iAdapt', której nie posiada żaden inny robot sprzątający pozwala iRobotowi Roomba dostosować tryb pracy do rodzaju sprzątanej powierzchni, dzięki czemu Roomba sprząta parkiety, kafle, linoleum, chodniki, wykładziny, dywany.

Czy Roomba potrafi sprzątać w różnych trybach pracy?

Roomba posiada trzy tryby sprzątania. Robot będzie zmieniać je w zależności jaką metodę wybierzesz:

  • Metoda sprzątania całej powierzchni (wybór przyciskiem CLEAN) W trakcie sprzątania Roomba automatycznie oblicza wielkość pokoju i w przybliżeniu dostosowuje czas sprzątania. W tym trybie Roomba będzie sprzątać dane pomieszczenie maksymalnie około 25 minut bez względu na jego powierzchnię.
  • Metoda sprzątania miejscowego (wybór przyciskiem SPOT)
  • Wciśnięcie przycisku SPOT spowoduje, że Roomba będzie wykonywać ruchy spiralne w obszarze o średnicy do 1 metra i takim samym ruchem kołowym powróci do miejsca początkowego, intensywnie sprzątając zlokalizowany obszar.
  • Metoda sprzątania z programowaniem (model 550 i wyższe) Roomba rozpocznie sprzątanie w zaprogramowanym czasie. O pracy iRobota Roomba w trybie zaprogramowanym będą informowały wydawane przez nią od czasu do czasu sygnały świetlne. W wyznaczonym przez użytkownika czasie, Roomba opuszcza swoją stację bazową, sprząta i po zakończeniu cyklu powraca do stacji w celu doładowania akumulatora

Czym charakteryzuje się pojemnik AeroVac ?

Technologia zastosowana w AeroVac maksymalizuje przepływ powietrza przez głowicę czyszczącą iRobota Roomba, dzięki czemu większa ilość zanieczyszczeń, szczególnie sierści zwierząt zasysana jest ze szczotek prosto do pojemnika na brud. Pojedyncza komora pomieści większą ilość zabrudzeń, co sprawia, że pojemnik rzadziej wymaga opróżnienia.

Co to jest Wirtualna Ściana?

Wirtualna ściana pozwala na ograniczenie pracy robota Roomba jedynie do przestrzeni wyznaczonej przez użytkownika i blokuje miejsca, do których Roomba ma nie wjeżdżać. Wirtualna ściana tworzy niewidzialną barierę, której Roomba nie przekracza. Wirtualna ściana może zablokować przestrzeń od 0 do 3 metrów. Mała wiązka w kształcie pierścienia wokół wirtualnej ściany, zabezpiecza przed uderzaniem robota w urządzenie emitujące, natomiast większy promień, w kształcie stożka, blokuje przestrzenie mieszkania, do których nie chcesz żeby Roomba wjeżdżała

Co to jest Wirtualna Latarnia?

Wirtualne latarnie pomagają prowadzić iRobota Roomba po domu. Pomagają odnaleźć stację dokującą, a także pozwalają na sprzątnięcie jednego pokoju, a następnie przejechanie do następnego i rozpoczęcie kolejnego zadania. Wirtualna latarnia może pracować również w trybie wirtualnej ściany, co pozwala na ograniczenie pracy robota jedynie do przestrzeni wyznaczonej przez użytkownika i blokuje miejsca, do których Roomba ma nie wjeżdżać.

Czy Roomba mówi?

iRobot Roomba przekazuje komunikaty głosowe w kilkunastu językach, w tym w języku polskim

 

Jaka jest efektywność sprzątania iRobota Roomba?

iRobot Roomba sprząta podłogi z dokładnością pokrycia powierzchni do 98%. Człowiek tradycyjnym odkurzaczem w tym samym czasie sprząta niespełna 80% powierzchni.

Co to jest 'Anti Tangle System'?

Jest to system zapobiegający wkręcaniu się frędzli dywanów lub kabli w szczotki urządzenia. Kiedy iRobot Roomba wyczuje, że w jej szczotki coś się wkręciło automatycznie zatrzyma ich pracę.

Czy Roomba spada ze schodów?

Dzięki detektorowi wysokości 'Cliff Detect' Roomba nie spada ze schodów i innych uskoków.

W jaki sposób Roomba orientuje się w przestrzeni?

iRobot Roomba orientuje monitorując przestrzeń, w której się porusza ponad 60 razy na sekundę, używając w tym celu około 40 czujników dotykowych, podczerwieni oraz radiowych. Dzięki nim nie spada ze schodów, podąża wzdłuż ścian, objeżdża nogi krzeseł, stołów, łóżek itp. dokładnie wokół nich sprzątając. Roomba dzięki czujnikom potrafi oszacować wielkość sprzątanego pomieszczenia i stopień jego zabrudzenia, aby dobrać optymalny czas i tryb pracy

Czy Roomba orientuje się, które miejsca powinna sprzątać dokładniej?

Dzięki systemowi czujników zwanemu 'Dirt Detect' Roomba potrafi wykryć brud i sprzątać bardziej zabrudzone miejsce tak długo, aż będzie czyste.

 

Czy Roomba sprzątając uderza w przeszkody?

Roomba wyposażona została w zderzak z czujnikiem dotykowym, dzięki któremu wyczuwa, gdy zbliża się do przeszkód np. mebli. Wówczas zwalnia, by sprzątnąć przestrzeń wokół przeszkody, jedynie delikatnie jej dotykając.

 

W sprawie innych szczegółów  dotyczących nowszych modeli zalecamy jednak telefoniczny kontakt osobisty w celu wyjaśnień, Na pewno pomożemy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl