google-site-verification=njhIEjiDQzudKl6bHMtQfh08A60qQ4cf_7y73saf7WQ
Producent iRobot

Link do filmu "Historia Producenta iRobot "

                                 

Historia Producenta iRobot opowiedziana przez ich założycieli : 

Początek:

Firma iRobot Corporation powstała w 1990 roku za sprawą wywodzących się z Massachusetts Institute of Technology (MIT) Roda Brooksa, Colina Angle'a i Helen Greiner.Założyciele mieli wizję robotów, które byłyby w stanie pomagać ludziom w realnym świecie, poza murami uniwersytetu. Początkowo firma nazywała się IS Robotics, a jej głównym celem było konstruowanie robotów, które miały służyć eksploracji kosmosu. Osiągnięcie tego celu miało prowadzić do odkrycia nowych technologii i wyznaczenia nowych wyzwań. IS Robotics we współpracy z NASA i innymi organizacjami, stworzył robota, który efektywnie eksplorował powierzchnię księżyca. Gdy prace nad kosmicznymi robotami były już bardzo zaawansowane IS Robotics zaczął wygrywać przetargi rządowe. Było jasne, że tego typu finansowanie pozwoli na dynamiczny rozwój. IS Robotics mógł skupić się na bardziej praktycznej i innowacyjnej pracy, która wkrótce miała zaowocować zmianą ludzkiego życia.

Firma konsekwentnie rozwijała się. Zmieniono siedzibę na biuro z prawdziwego zdarzenia, zatrudniano coraz więcej pracowników. W międzyczasie podpisanych zostało wiele kontraktów, dzięki którym możliwy stał się rozwój technologiczny. Firmą zaczęły interesować się media na całym świecie. W 2000 roku IS Robotics połączył się z Real World Interface, firmą specjalizującą się w robotyce i pod wspólnym szyldem iRobot rozpoczęły realizację jasno określonej misji.

Wyciągamy wnioski
Głód innowacji przejawia się w gotowości do podejmowania ryzyka i wprowadzania rozwiązań, które nie od razu mogą przynieść owoce. Oznacza to, że masz chęć i wolę by uczyć się przez doświadczenie, nawet jeśli nie przynosi ono korzyści, których się spodziewałeś. MicroRig nigdy nie pojawił się na rynku, My Real Baby gościły na sklepowych półkach jedynie przez 2 lata. Jednak rozwój samych produktów i strategii marketingowych ich dotyczących nauczył nas bardzo wiele. Współpraca z takimi organizacjami jak National Geographic nauczyła nas jak tworzyć roboty dla klienta, a także pokazała jak wykorzystywać roboty w nowy sposób. Nie postrzegamy żadnego z tych przedsięwzięć jako porażki. Raczej były one dla nas szansą by nauczyć się jak działać na nowych rynkach, z nowymi technologiami, w nowych modelach biznesowych i jak zyskać nowy wgląd w to czego konsumenci tak naprawdę potrzebują od robotów.


iRobot PackBot®
Gdy Twoją misją staje się Zmienianie Świata dążysz do czegoś bardzo istotnego. iRobot od samego początku znajduje sposób by zmieniać świat, a także ludzi i roboty.

         

   

Dzięki grantom, które uzyskaliśmy od amerykańskiego rządu w 1997 roku rozpoczęliśmy pracę nad robotami, które służyły w poszukiwaniach osób ocalałych w zamachach na World Trade Center i Pentagon we wrześniu 2001 roku Roboty te miały wkrótce nowe wyzwanie: zapewnienie bezpieczeństwa żołnierzom w Iraku i Afganistanie. Jednym z najbardziej efektywnych robotów na polu walki na świecie jest iRobot 510 PackBot, który brał udział w rozbrajaniu bomb i poszukiwaniu innych niebezpiecznych materiałów, które były zagrożeniem dla życia ludności cywilnej i żołnierzy. Ponieważ te wysoko rozwinięte roboty sprostają wielu wyzwaniom uczestniczyły w rozmaitych misjach. W chwili obecnej na całym świecie pracuje ponad 3 500 PackBotów. Mówiąc, że chcemy zmienić świat, naprawdę tak myślimy. Dostarczmy technologie, które są potrzebne już dziś, ale już znamy i rozwijamy te, które będą przydatne w przyszłości.

 

iRobot Roomba®

  Irobot Roomba             

 

 

W 1997 roku w siedzibie iRobot wiele się działo. Pracowaliśmy nad licznymi projektami dla klientów, rządu i nauki. Na przykład nad wielkim robotem czyszczącym dla SC Johnson Wax, który wszedł wkrótce na rynek jako AutoCleaner. Pracowaliśmy także nad zabawkami, które produkowane byłyby z tanich części. Gdy upadał projekt AutoCleaner dwóch inżynierów z zespołu projektowego zainteresowało się tematem robotów dla domu, które pomagałyby w codziennych porządkach. Wykorzystując dotychczasową wiedzę i niskobudżetową produkcję, stworzyli prototyp robota by przekonać pozostałych, że jest to owocne źródło badań. Został powołany zespół, który miał stworzyć pierwszego robota odkurzającego samodzielnie.

To była długa droga. Ponad 5 lat od prototypu do produktu – iRobota Roomba. Po wielu nieprzespanych nocach i trudach ciężkiej pracy pierwszy robot sprzątający został przedstawiony światu 22 września 2002 roku. Do dnia dzisiejszego cały czas pracujemy nad technologią użytą w iRobocie Roomba. Teraz w domach na całym świecie sprząta blisko 7 milionów robotów iRobota. Klienci nie przestają zachwycać się Roombą, podczas gdy my nie przestajemy zmieniać świata przez dostarczanie świetnych produktów.

Musisz budować, aby zbudować


Rozwój produktów
iRobot jest zobowiązany do używania i rozwijania najnowszych technologii by tworzyć najlepsze roboty na świecie. Budujemy na naszym sukcesie, wyciągamy lekcję z porażek i wdrażamy nowe technologie gdy tylko stają się dostępne. Staramy się budować nasze roboty modułowo, by jedno rozwiązanie mogło być wykorzystane na wiele sposobów w różnych produktach. To rozwojowe podejście oznacza, że cały czas budujemy na tym czego się nauczyliśmy, na tym co wiemy. Cały czas ulepszamy rozwiązania, których używamy. W ten sposób nie musimy za każdym razem rozpoczynać od początku i nie zmagamy się w koło z tymi samymi problemami. Pozwala nam to zaoszczędzić czas i pieniądze, poszerzać nasze zasoby by zmieniać świat                         

Pod wodą radzimy sobie tak samo rewelacyjnie jak na lądzie i stworzylismy Roboty do prac podwodnych. Roboty iRobota pracują w środowisku, które jest zbyt ponure, brudne i niebezpieczne dla ludzi. Kiedy dane muszą zostać zebrane z dna oceanu, albo okoliczności stają się zbyt trudne by wysłać nurka do akcji wkraczają roboty iRobota.
Pracowaliśmy nad robotami wodnymi na początku naszej działalności. Poznawaliśmy zasady działania hydrodynamiki tworząc roboty o rybich kształtach. Gdy zmieniliśmy kierunek badań na bardziej lądowy, odłożyliśmy naszą pracę aż do 2008 r. Wówczas wypożyczyliśmy technologię Seaglider z Uniwersytetu w Waszyngtonie. Brnęliśmy dalej. W krótkim czasie związaliśmy się z Nekton Technologies, firmą która specjalizowała się w bezzałogowych pojazdach podwodnych (unmanned underwater vehicles -UUVs). Obecnie realizujemy specjalny program dedykowany robotom wodnym, dzięki któremu wiemy jak wszechstronne i potężne są UUV's.
Budując przyszłość
iRobot buduje przyszłość. Słuchamy naszych klientów i tworzymy produkty, które są im naprawdę potrzebne. Cały czas rozwijamy innowacyjne projekty. Sprawiamy, że nasze dotychczasowe roboty są coraz łatwiejsze w użyciu i lepiej przystosowują się do otoczenia dzięki międzydziałowemu programowi Aware©2. Dajemy robotom nowe wyzwania, by pojawiały się tam gdzie do tej pory ich nie było. Wskazujemy robotom nowe możliwości by mogły pomagać ludziom. Cały czas wzbogacamy oprogramowanie robotów, tak by stworzyć aplikacje umożliwiające sterowanie telefonem komórkowym.

Ulepszamy, gdy jest to potrzebne. Przejmujemy, gdy właściwe. Tworzymy nowe rozwiązania w procesie rozwoju produktów.
Pomagamy ludziom dzięki bitom i atomom .  

 

Na zdjęciu Obecny Prezez i założyciel iRobot Corporation : Colin M. Angle


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl